Bloga kategorijas

Ko darīt lai šautru mērķis kalpotu ilgāk?

Ko darīt lai šautru mērķis kalpotu ilgāk?

Ievietoja: Prodarts.lv Publicēts: 05/04/2023 Lasīts: 780 Komentāri: 0

Vieni no visbiežāk uzdotajiem jautājumiem ir: Cik ilgi kalpo šautriņu dēlis? un Kā panākt lai tas kalpotu pēc iespējas ilgāk.

Uz pirmo jautājumu ir gandrīz neiespējami atbildēt, jo tas ir atkarīgs no daudz un dažādiem apkārtējiem faktoriem - Kādas šautras izmanto spēlētājs? Kāda ir metiena tehnika? Cik bieži tiek izmantots dēlis? Ir tik daudz faktoru, kas var ietekmēt mērķa kalpošanas laiku (ieskaitot šautriņu svaru, metiena tehniku, šautriņu adatu veidu utt.), taču, ievērojot un izpildot dažus vienkāršus soļus, jūs iegūsiet maksimālu mērķa izturību un kalpošanas ilgumu.

Ievērojiet šos mazos ieteikumus un Jūsu šautriņu mērķis Jums kalpos ilgi un sniegs maksimālu komfortu spēlējot šautras.

Regulāri pagrieziet mērķi

Iesakām regulāri pagriezt mērķi  par pāris segmentiem tādējādi nodrošinot, ka mērķis dils vienmērīgi nevis tiks "izdangāts" viens vai divi sektori. Atkarībā no tā cik bieži tiek izmantot šautru mērķis, tad iesakām veikt tā pagriešanu reizi nedēļā, ja to izmantojat bieži vai reizi mēnesī, ja to darāt reti. Tādējādi nodrošināsiet, lai mērķis Jums kalpotu maksimāli ilgi. Lai pagrieztu mērķi, tad noņemiet riņķi ar cipariem, atbrīvojiet mērķa stiprinājumus un pagrieziet uz nākošo sektoru, tā, lai melnais sektors atrastos augšā pa vidu. Nostipriniet mērķi, lai tas negrozās un uzlieciet atpakaļ riņķi ar cipariem, tā, lai cipars 20 ir augšā pa vidu. Vienīgais sektors, kuru nav iespējams pasargāt no nodiluma, pagriežot mērķi, ir centrs. Ja regulāri spēlējat spēles, kurās tiek izmantots centrs, tad šis sektors izdils pirmais.

Šautru mērķi turiet sausā vietā

Tas ir maldīgs priekšstats, ka šautru mērķis ir jāmitrina un/vai jāapsmidzina, lai tas kalpotu ilgāk. Izvairieties no mitrumu nonākšanas uz šautriņu mērķa, jo tas var to sabojāt un ievērojami samazināt tā kalpošanas laiku.

Sekojiet šautriņu adatu asumam

Jo abrazīvākas būs šautru adatas, jo vairāk tiks deldēts pats šautriņu mērķis. Tāpat, jo neasākas tās būs, jo vairāk tās deldēs mērķi. Protams tas kādas adatas lietojat ir tieši atkarīgs no Jūsu satvēriena vajadzībām. Lai samazinātu mērķa nodilumu ieteicams brīdī, kad ņemat šautriņas ārā no mērķa, tās nedaudz pagriezt. 

Komentāri

Rakstīt komentāru